КУВАР: Рецепт за традиционална Мусака

-1 кг компири
-500 гр мелено месо
-1/2 главица црвен кромид
-бибер
-сол
-малку вода
-6 лажици маслиново масло
-4 јајца
-1 шолја млеко
-1 лажица брашно
Подготовка:
Излупете ги компирите измијтеги и осушетеги. Исечкајте ги на округли парчиња додајте масло и измешајтеги.
Меленоти месо во тава испржетего со една главица кромид по желба додадете и морков,бибер сол и други суви зачини.
Земете една огноотпорна стаклена тепција отприлика 35 на 25 цм.Премачкајте ја со Путер.
А во посебен сад ставетеги јајцата, млекото и лажица брашно и сè добро разматете, најдобро со миксер.
Потоа поцнете со поредуванје ред компири ред месо и накрај прелијтеги со смесата од Јајца.
Ставете ги во претходно загреана рерна на 200 степени и купецетеги додека не добијат убава боја, одприлика да не биде помалку од 40 минути.
НАЗДРАВЈЕ

Komentari

Komentari

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*