кромид-крофни

Рецепта за Кромид-крофни

Кромид-Крофни

Овде ви ја претставуваме рецептата за највкусните Кромид-крофни, оваа можете да ја направите кога очекувате гости. Интересна, лесна и многу ефикасна за да ги изненадете вашите пријатели.

Еве ги овде зачините кој ке ви користат за овиа рецепта:

  • Кашкавал или моцарела
  • Кромид
  • Јајца
  • Брашно
  • Трошки за панирање
  • Масло

За како да ги спремате, погледнетего видеото и се ќе ви биде веднаш јасно.

Добар апетит!

Komentari

Komentari

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*