No category

Три Рецепти со Авокадо

  испечати Три Рецепти со Авокадо Авокадото не престанува да биде најпопуларниот тренд на Instagram. Лесно да се пронајде и искористи, егзотичниот авокадо стана градско овошје.Авокадото има најмногу калории од […]

Kuvar

Пет Македонски рецепти како да припремите Грав

  испечати Пет Македонски рецепти како да припремите Грав Во Македонија сепак најомилено јадење кај народот останало отсекогаш Грав па еве овде пет рецепти како да припремите вкусен Македонски ручек Начин […]

Kuvar

Авокадо салата

  испечати Време за готвење 10 minutes Време за Кувагње 10 minutes Тотално време 20 minutes Порции 4 испечати Авокадо салата Авокадо салата е една рецепта за оние кои сакаат […]