Пченкан Леб Погача најстар Македонски рецепт

Пченкан Леб најстар Македонски рецепт разликата во некои денешни рецепти е тоа што има само три состојки вода, крупно пченкано брашно и вода онака како се правел пред векови.

Пченкан Леб најстар Македонски рецепт

Состојки

  • 400 гр пченкано брашно
  • 200 мл млака вода
  • 1 лажичка сол
  • прашак за печиво

Начин на Приготвување

  1. Во пченкарното брашно сипајте ја млаката вода, додајте го разматеното прашак за пециво со една лажичка сол. Сето то измешајте го со дрвена лажица и смесата сипајте ја во тепсија која претходно сте ја подмачкале со масло или маст. Рерната треба да биде загреана на 230 степени па ставете ја тепцијата и печете 15 до 20 минути. Извадете ја тепсијата и попрскајте ја погачата со вода прекријте ја со крпа и оставете ја да се олади.

Komentari

Komentari

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*