Јагне на Ражен
Kuvar

Јагне на Ражен

Едно од најомилените јадења за некоја прослава или веселба во фамилијата. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: – 1 Јагне – Сол – Маслиново Масло – Маст НАЧИН НА ПРИГОТВУВАЊЕ: – Очистено цело јагне […]

кромид-крофни
Kuvar

Рецепта за Кромид-крофни

Кромид-Крофни Овде ви ја претставуваме рецептата за највкусните Кромид-крофни, оваа можете да ја направите кога очекувате гости. Интересна, лесна и многу ефикасна за да ги изненадете вашите пријатели. Еве ги […]