Јагне на Ражен
Kuvar

Јагне на Ражен

Едно од најомилените јадења за некоја прослава или веселба во фамилијата. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: – 1 Јагне – Сол – Маслиново Масло – Маст НАЧИН НА ПРИГОТВУВАЊЕ: – Очистено цело јагне […]