Verrizen sudar vo Srbija ima i Makedonci

Беше страшно. Луѓето бараа помош, деца викаа, а од маглата не се гледаше прст пред око, изјавил Рахман Идриз од Македонија, кој е еден од учесниците во страшната верижна сообраќајка која утринава се случи во Србија.  раскажал вознемирениот Идриз кој од Македонија тргнал на пат за Германија..

Никола Ристов, кој заедно со неговото семејство беше повреден во верижниот судир на патот Загреб – Белград, вели дека несреќата се случила кога одненадеж одзади биле удрени од џип со швајцарски таблички.Македонскиот државјанин, кој е еден од повредените во судирот на 36 возила на автопатот Загреб – Белград во Србија, вели дека со семејството патувале од Италија на годишен одмор во Македонија

Ova mozese da se procita vo makedonskite novini i internet portalite, so ova sepak nie obicnite citaci sme staveni vo nedoumica od koja strana na avtopatot se desilo ,dali e tocno deka odel prema germanija sto znaci prema zagreb ili e tocno deka odel prema makedonija znaci prema belgrad

Komentari

Komentari

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*