Три Рецепти со Авокадо

 

Три Рецепти со Авокадо

Авокадото не престанува да биде најпопуларниот тренд на Instagram. Лесно да се пронајде и искористи, егзотичниот авокадо стана градско овошје.Авокадото има најмногу калории од овошјето, секој авокадо може да достигне 30 грама липиди, но со одличен квалитет за здравјето: всушност, неговите мононезаситени масни киселини, вклучувајќи олеинска киселина, ги регулираат нивоата на триглицериди и гликоза во крвта,

Начин на Приготвување

 1. Чорба од Авокадо со Јогурт

  Авокадо и супа од јогурт е рецепт за обид, особено за летниот ручек. Авокадо е овошје со бројни хранливи својства

  http://adiblogmk.com/corba-od-avokado-so-jogurt/

 2. Авокадо салата

  Авокадо салата е една рецепта за оние кои сакаат лесна вечера и сладок сон

  http://adiblogmk.com/авокадо-салата

 3. Тестенини (паста) со Авокадо и Туна

  Еве еден рецепт кој е многу интересен и понов кој доајга од Италија '( Дона модерна или по наше модерна жена)

  http://adiblogmk.com/testenini-pasta-so-avokado-i-tuna

Komentari

Komentari

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*